SCHENGEN VİZESİ HAKKINDA 

Avrupa da 26 ülkenin dahil olduğu ve genelde herhangi birisinden almış olduğunuz vize ile diğerlerine de giriş çıkış yapma hakkı veren vize türüdür. Ülkesine göre değişkenlik göstermek ile birlikte, bazı ülkeler almış olduğunuz schengen vizesi ile ilk önce kendi ülkelerine giriş yapmanızı talep edebilirler. Ya da kendi ülkelerinde daha fazla vakit geçireceğinizi kanıtlamanızı isteyebilirler. Dolayısı ile ilk olarak hangi ülkeye giriş yapılacaksa schengen vize başvurusunu o ülke üzerinden yapmanızda fayda vardır. Avrupa Birliği üyesi 23 ülke ve ( İngiltere ve İrlanda dışında ) 3 ortak ülke ile birlikte toplam 26 ülkeye dolaşım serbestisi sağlayan vize türüdür. Schengen birliğinde yer olan ülkelerden bahsedecek olursak ; Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Hırvatistan, İspanya, Fransa, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Avusturya, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, Finlandiya, İsveç, Norveç, İsviçre, İzlanda ve Yunanistan Schengen grubuna dahil ülkelerdir. 

Schengen vizesi alabilmeniz için öncelikle en az 6 ay geçerliliği bulunan  ve son 10 yıl içerisinde alınmış olan bir pasaportunuzun olması gerekir. Mutlaka bir seyahat planınız olmalı bu seyahati nasıl finanse edeceğinizi belgelemelisiniz.

Schengen vizenizi sorunsuz alabilmek için lütfen uzman danışmanlarınız ile irtibata geçiniz ve işinizi şansa bırakmayınız.